3 bardzo przydatne i darmowe pluginy do Adobe XD.

Od pewnego czasu Adobe dodało możliwość prostego instalowania pluginów przygotowanych przez społeczność użytkowników. Wiele z nich jest wątpliwej jakości i przydatności. Ja szczególnie polecam kilka z nich w dodatku, że są zupełnie za darmo.

Kilka zdań o instalowaniu pluginów

To bardzo prosta czynność. Z poziomu programu wybieramy ikonę „klocka” z lewego dolnego rogu. Następnie wybieramy „+” który jest po prawej stronie od napisu plugins w otwartym menu. Teraz wybieramy plugin, który nas interesuje i go instalujemy. Wszystko przebiega sprawnie i bez restartowania XD.

UI Faces

Jeden z najfajniejszych pluginów, który oszczędzi nam żmudne wyszukiwanie… twarzy. Tak twarzy. Wyobraźcie sobie, że projektujecie stronę lub aplikację, w której macie na przykład listę kontaktów wraz z twarzami. Żeby projekt nie wyglądał niechlujnie powinniśmy umieścić w przygotowanych miejscach jakieś randomowe osoby. I tu z pomocą przychodzi na UI Faces. Wystarczy, że wskażemy mu odpowiednie miejsca, a program zajmie się całą resztą. Mamy dość spore możliwości wyboru skąd buzie ludzi mają być zaciągane. Nawet wiek, czy kolor włosów. Dzięki temu pluginowi zaoszczędzicie dobre kilkadziesiąt minut na wyszukiwaniu i umieszczeniu zdjęć osób z Google Grafika. Szkoda, że plugin operuje tylko twarzami, bo fajnie by było z automatu wypełniać treścią serwisy o różnej tematyce. Ale nie ma co się czepiać. Plugin jest za darmo i działa bardzo dobrze. Polecam.

Lorem Ipsum

Ile razy w ciągu tygodnia byliście na stronie lipsum.com bo kolejną porcję łacińskiego zapychacza? Ten prosty plugin, zaoszczędzi Wam kilka niepotrzebnych kliknięć i za Was wypełni treścią wskazane miejsca w projekcie. Działa podobnie jak wypełniacz tekstu na przykład w InDesignie. Posiada kilka prostych opcji do konfiguracji i jest bardzo prosty i skuteczny. Dzięki niemu właśnie zaoszczędziliście kolejne kilka minut!

Icons 4 Design

Szybko i sprawny plugin, za pomocą którego wyszukacie najpopularniejsze ikony do swojego projektu. Wszystkie łatwo się importują w postaci plików SVG. Wystarczy podać zagadnienie i przeszukać kilka popularnych serwisów z ikonami w poszukiwaniu najlepszego wzoru do naszego designu. Nawet jeśli nie skorzystacie w finalnej wersji z wyszukanych wzorów, przyspieszy to proces projektowania wstępnego projektu. Polecam ten plugin mimo iż baza symboli nie jest oszałamiająca i często trzeba szukać zamiennika, ale również jest zupełnie za darmo. Można mu zatem wybaczyć pewne ograniczenia.

Od pewnego czasu Adobe dodało możliwość prostego instalowania pluginów przygotowanych przez społeczność użytkowników. Wiele z nich jest wątpliwej jakości i przydatności. Ja szczególnie polecam

Do usłyszenia

Chcesz rozpocząć z nami nowy projekt? Masz pomysł ale nie wiesz do końca jak go zrealizować i ile to będzie kosztować? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde Twoje pytanie.

SPECTAR
Jest marką JET S.C.

ul. Skorupki 23a / 18
05-270 Marki
NIP 113-286-28-16

All rights reserved by SPECTAR 2019-2021