SPECTAR

3 bardzo przydatne i darmowe pluginy do Adobe XD.

Od pewnego czasu Adobe dodało możliwość prostego instalowania pluginów przygotowanych przez społeczność użytkowników. Wiele z nich jest wątpliwej jakości i przydatności. Ja szczególnie polecam kilka z nich w dodatku, że są zupełnie za darmo.

Kilka zdań o instalowaniu pluginów

To bardzo prosta czynność. Z poziomu programu wybieramy ikonę „klocka” z lewego dolnego rogu. Następnie wybieramy „+” który jest po prawej stronie od napisu plugins w otwartym menu. Teraz wybieramy plugin, który nas interesuje i go instalujemy. Wszystko przebiega sprawnie i bez restartowania XD.

UI Faces

Jeden z najfajniejszych pluginów, który oszczędzi nam żmudne wyszukiwanie… twarzy. Tak twarzy. Wyobraźcie sobie, że projektujecie stronę lub aplikację, w której macie na przykład listę kontaktów wraz z twarzami. Żeby projekt nie wyglądał niechlujnie powinniśmy umieścić w przygotowanych miejscach jakieś randomowe osoby. I tu z pomocą przychodzi na UI Faces. Wystarczy, że wskażemy mu odpowiednie miejsca, a program zajmie się całą resztą. Mamy dość spore możliwości wyboru skąd buzie ludzi mają być zaciągane. Nawet wiek, czy kolor włosów. Dzięki temu pluginowi zaoszczędzicie dobre kilkadziesiąt minut na wyszukiwaniu i umieszczeniu zdjęć osób z Google Grafika. Szkoda, że plugin operuje tylko twarzami, bo fajnie by było z automatu wypełniać treścią serwisy o różnej tematyce. Ale nie ma co się czepiać. Plugin jest za darmo i działa bardzo dobrze. Polecam.

Lorem Ipsum

Ile razy w ciągu tygodnia byliście na stronie lipsum.com bo kolejną porcję łacińskiego zapychacza? Ten prosty plugin, zaoszczędzi Wam kilka niepotrzebnych kliknięć i za Was wypełni treścią wskazane miejsca w projekcie. Działa podobnie jak wypełniacz tekstu na przykład w InDesignie. Posiada kilka prostych opcji do konfiguracji i jest bardzo prosty i skuteczny. Dzięki niemu właśnie zaoszczędziliście kolejne kilka minut!

Icons 4 Design

Szybko i sprawny plugin, za pomocą którego wyszukacie najpopularniejsze ikony do swojego projektu. Wszystkie łatwo się importują w postaci plików SVG. Wystarczy podać zagadnienie i przeszukać kilka popularnych serwisów z ikonami w poszukiwaniu najlepszego wzoru do naszego designu. Nawet jeśli nie skorzystacie w finalnej wersji z wyszukanych wzorów, przyspieszy to proces projektowania wstępnego projektu. Polecam ten plugin mimo iż baza symboli nie jest oszałamiająca i często trzeba szukać zamiennika, ale również jest zupełnie za darmo. Można mu zatem wybaczyć pewne ograniczenia.

Każdy kto zajmuje się projektowaniem, czy to dla internetu, czy do druku wie jak ważną rolę odgrywa kolor. Jeśli paleta nie jest narzucona nam
Od pewnego czasu Adobe dodało możliwość prostego instalowania pluginów przygotowanych przez społeczność użytkowników. Wiele z nich jest wątpliwej jakości i przydatności. Ja szczególnie polecam

Do usłyszenia

Chcesz rozpocząć z nami nowy projekt? Masz pomysł ale nie wiesz do końca jak go zrealizować i ile to będzie kosztować? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde Twoje pytanie.

SPECTAR
Jest marką JET S.C.

ul. Skorupki 23a / 18
05-270 Marki
NIP 113-286-28-16

All rights reserved by SPECTAR 2019-2021